KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15085076
nr 1508 5076
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 22x27cm, yttermått inklusive ram: 34x40cm
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
500 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:09:27
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander